Featured image of post BORO 2022 - den 3.

BORO 2022 - den 3.

Tak se nám děcka probudila do třetího táborového dne.

Výběr rozcvičky tentokrát málo koho potěšil, protože dvě kolečka kolem tábora, to je moc po ránu občas i pro malé klokany a nosit je v kapse se vám také pořád nechce.
Dopoledne si mohly děti vydělat nějaké penízky na to, aby mohly začít budovat ZOO. Jo, to já znám, takovou zoo není vůbec snadné vytvořit. Potřebujete pozemek, který bude dostatečný pro zvíře, protože není nic horšího než stísněný prostor. Zkuste si klokana nacpat do akvárka na rybku. Nebo to radši nezkoušejte, je to hrozný a ježí se mi srst i jen při té představě (ježkům zdar!). Ale k pozemku je také nutné, aby zvíře mělo kam hlavu složit, takže pavilon je naprostou nutností. A pak už tedy může do výběhu zvíře.

Jenže, jak jsem tak chodil mezi oddíly, ceny v aktuálním katalogu jsou dle jejich slov celkem vysoké. Nicméně stavil jsem se i v bance, a tam jsem zjistil, že si naši tvůrci zoo vydělali někteří už tolik peněz, že je to vlastně v pořádku. Takže jedním skokem – schváleno. Odpoledne čekala ty naše stavitele další bojovka o peníze a nebylo jich málo.
A jestli po rozcvičce někteří nemohli, tak teď bylo na pořadu dne doručování krabic a dopisů. Takhle, doručení dopisu byla pohodička, protože až na pár oddílů si všechny oddíly donesly v obálce penízky, ale pak musely přenést spoustu balíků, které nebyly úplně lehké a ještě expresní zásilku, která je všechny jen zdržela. Všichni se dost zapotili, ale hlavně se perfektně bavili a vydělali spoustu peněz.

Aby si děcka mohla pořádně prohlédnout zvířátka a rozhodnout se, které je právě to nejlepší do jejich nové ZOO, byla uspořádána zvířecí přehlídka v podobě skoku dalekého s rozeběhem a to byla teprve ta správná prča! No představte si, jak skáče s rozeběhem třeba takový humr, chobotnice, nebo mrož… A třeba s takovým lenochodem a želvou to bylo na dlouho, takže i přes to, že jim byla zkrácena rozběhová dráha jsme měli strach, abysme stihli večeři.

Večer začala většina oddílů plánovat, jak ta jejich zoo bude vypadat, tak jen doufám, že si pár z nich koupí i mě, abych se mrknul, jak se o zvířata umí starat.

Dva nejstarší oddíly si také poprvé užily spaní v našem puťákovém areálu a své hlavy složili do TeePee a večer poseděli u ohýnku.

Hop a skok, Klokan

Téma Stack nadesignoval Jimmy naimplementoval ondrejstarek