O nás

...abyste věděli, s kým máte tu čest.

My jsme BORO!

Ten dělá to a ten zas tohle, a všichni dohromady udělají moc.

V našem případě jsou to lidé různých profesí a zájmů, kteří se rádi věnují dětem, přírodě a partě dobrých přátel. Jsme vlastně taková jedna velká rodina, ve které o zábavu a srandičky není nouze. Je jedno, jestli jste v běžném životě popelář nebo prezident. U nás, když je potřeba tak prostě budete trpaslík, indián, nebo třeba i princezna.

Letní tábor BORO

Jsme zkrátka parta táborníků tělem i duší, která již od devadesátých let vyráží ven do přírody užít si s dětmi pořádného táborového života. V průběhu let se z našich táborových dětí stávají praktikanti a také oddíloví vedoucí, pro které je tábor nedílnou součástí života.

Naším cílem je zpříjemnit dětem dva týdny prázdnin spoustou her, soutěží, výletů a zábavy, které jim zůstanou v paměti jako střípky úžasných dní po celý život. Součástí je samozřejmě celotáborová hra, na které se podílejí všichni borodospěláci.

Věříme, že právě v těchto okamžicích vznikají ty nejkrásnější zážitky a vzpomínky, které v mnohých dětech i dospělých zůstávají po dlouhá léta a také přátelství, navázaná na táboře mohou vydržet věky – spousta z nás je toho důkazem. Každý, kdo se jednou stane BORO členem, zůstává jím v srdci už navždy.

Jak jistě tušíte, náš táborový život, to není jen těch překrásných čtrnáct dní na táboře. Celý rok se pravidelně scházíme jak my, dospěláci, tak i s našimi táborníky z řad dětí a připravujeme, vymýšlíme a děláme vše pro to, abychom si společný čas co nejvíce užili a co nejvíce se oprostili od reality všedních dní.

Historie

Psal se rok 1991, když se první táborníci vydali na dobrodružnou táborovou výpravu, ze které se pár z nich do nynějších dob ještě nevrátilo a pamatují všechny tábory již od založení.

Za ta léta jsme navštívili a prozkoumali několik táborových základen. Původní tábory proběhly v Borovici, ze které jsme si kromě zážitků odvezli i název Boro. Tábory byly v rekreačním areálu liberecké Tesly a následně na táborové základně SEBA.

Po několika letech jsme se přesunuli do Jizerských hor pod Obří sud. Útočištěm nám byl areál Vyhlídka. Několik ročníků tábora se jsme strávili na Čížovce v Českém ráji a také v Bílém Potoce u Krakonoše. Na dalších pár let se naší základnou stala Železnice u Jičína, která nás okouzlila hlavně kvůli svému umístění mimo civilizaci a okolními lesy. Po ní jsme dva roky zdolávali kopce nad Českým Dubem, abychom se v současnosti opět vrátili na naší oblíbenou táborovou základnu v Železnici u Jičína.

Současnost

Během let jsme tedy navštívili a prozkoumali několik areálů, ale v srdci všech zůstal jeden, který máme rádi, a to je areál v Železnici u Jičína, který se nám stal celoročním útočištěm a naší domovskou táborovou základnou. Celá parta nadšených táborníků z řad dospělých o tento areál pečuje a postupně jej přetváříme k obrazu svému. ZDE se o naší Táborové základně v Železnici dozvíte více.

Téma Stack nadesignoval Jimmy naimplementoval ondrejstarek