Featured image of post Víkend ptačích budek

Víkend ptačích budek

Na jaře jsme si všimli, že si ptáčkové, kolem našeho táborového areálu staví hnízda opravdu všude, kde se jen trochu dá. Už tehdy jsme dostali nápad udělat “Víkend ptačích budek”, při kterém bychom se sešli, vyrobili a rozvěsili ptačí budky.

Jak jsme si naplánovali, tak se také stalo. O uplynulém víkendu jsme na tábor navezli materiál, nářadí a náčinní, pozvali jsme starší táborníky a kamarády a pustili se do práce. Z místnosti, kde se obvykle hraje PingPong se stala truhlářská dílna, kde kvůli bezpečnosti připravovali dřevo hlavně tatínkové, jídelna se potom proměnila v montovnu a designové studio, kde si přišla na své už i dětská a holčičí část pracantů.

Všichni se svých úkolů chopili s velikou vervou a tak se během chvíle začali rýsovat první budky. Nakonec se nám podařilo vyrobit zhruba 25 ptačích budek různých tvarů a barev. Kdo chtěl, svou budku si odnesl s sebou domů a pověsil si jí tam, dost budek nám tu však zbylo a byly pověšeny v areálu tábora, přilehlém lese i v areálu puťáku. Ti nejšikovnější zvládli dokonce vyrobit i krásné hmyzí hotely.

Doufáme, že se v budkách bude ptáčkům líbit.

Děkujeme všem, co se zúčastnili, nebo jakkoliv přispěli a pomohli nám uskutečnit tento krásný a užitečný víkend.

Tým BORO

Téma Stack nadesignoval Jimmy naimplementoval ondrejstarek