Featured image of post Pondělí - středa

Pondělí - středa

Zdravíme znovu z tábora BORO 2023!

Zahájili jsme puťák s nejstaršími oddíly a i přes nepřízeň počasí se jim podařilo uvařit skvělý buřtguláš a upéct vynikající perník. Nechybělo ani tradiční přespání v tee-pee.

Mezi tím další oddíly vyrazili na výlet na zříceninu hradu Bradlec a jiní se věnovali sportovním aktivitám a plněním úkolům za dračí zuby.

Počasí nám do karet zatím moc nehraje, ale na to jsme připraveni. Zahráli jsme si “BORO svlíkačku”, kde děti hádali osoby na fotkách pomocí postupnému odhalování čtverců, které fotky zakrývaly. Je neuvěřitelné jaký talent na tváře děti projevily, neboť poznaly naše i nejzasloužilejší členy z časů, kdy většina z nich byla ještě na houbách, i pouze z kusu čela a obočí.

Starání se o dračí vejce nebylo tak jednoduché, jak si možná myslíte. Péče byla náročná a vyžadovala neustálou pozornost. I přesto, že bylo spousta nehod a skořápek všude, většině z nás se podařilo vejce opečovávat až do vylíhnutí. Těmto šťastlivcům se pak při večerním rituálu za svitu loučí, superúplňku a hřmění bouřky vylíhli draci, kterým bylo požehnáno od všech kmenových vůdců. Naštěstí se severský bůh Odin smiloval a přidělil draky i těm, kterým vejce prasklo. Všichni slavnostně přísahali, že se o svého draka budou starat až do konce svých dnů a připili si na to dračí krví.

Následující den už jako právoplatní členové našeho vikingského kmene mohli trénovat na jízdu na dracích. Všichni dračí jezdci se přesunuli do výcvikového centra, kde složili kvalifikaci dračích jezdců. Atmosféra této soutěže byla neuvěřitelná a všichni si závody moooc užili. Večer se pak všichni dočkali první táborové diskotéky a to byla veliká párty.

Zas za pár dní se ozveme, máme se tu skvěle. AHOJ

Téma Stack nadesignoval Jimmy naimplementoval ondrejstarek